top of page

על החברה

על החברה

סווירי מהנדסים הינה חברה קבלנית ותיקה בתחום הבניה המספקת מגוון שירותים ללקוחות פרטיים ועסקיים וכן ועוסקת באופן עצמאי ביזום פרויקטים לבניה במגוון רחב של קטגוריות לרבות בניה למגורים, משרדים, נכסים מניבים, מבני ציבור ועוד.

 

החברה נוסדה בשנת 1989 ע"י המהנדס דוד סווירי ואחיו במטרה לבנות, ליזום ולנהל פרויקטים בתחום הנדל"ן ובמרוצת השנים בנתה החברה עשרות פרויקטים והשתלבה בפרויקטים רבים בתחומי הניהול והפיקוח.

 

השירותים המוצעים על ידנו הינם שירותי ייזום פרויקטים, ניהול פרויקטים, פיקוח, שירותי ייעוץ, מתן חוות דעת, ייצוג בבוררויות ושירותים נוספים הקשורים בתחום הבניה.

 

לסווירי מהנדסים התמחות מיוחדת בייזום וניהול פרויקטים לבניה החל מהשלב הראשוני של איתור קרקע ורכישתה דרך תכנון הפרויקט, ניהול הליכי הרישוי וקבלת היתר הבניה ועד לסיומו המוצלח של הפרויקט במועד ובתקציב שנקבעו מראש בתכנית העסקית. 

 

בעת האחרונה ניתן דגש מיוחד בחברה לתחום ההתחדשות העירונית הכולל פרויקטים מסוג תמ"א 38/ 1 (חיזוק, שיפוץ והרחבה של מבנים קיימים), תמ"א 38/ 2 (הריסה ובניה) ומתחמי פינוי בינוי. בפרויקטים אלו סווירי מהנדסים מספקת שירותי ייזום, ניהול ופיקוח ליזמים כמו גם שירותי פיקוח מטעם בעלי דירות הכוללים בדיקת מפרטים טכניים, היתרי בניה, תוכניות וליווי שוטף של הפרויקט עד להשלמתו.

 

הידע והנסיון העשיר של סווירי מהנדסים מקנים לה יכולת ביצוע וניהול של פרוייקטים יחודיים ומאתגרים תוך שמירה על מחויבות לאיכות בניה ברמה הגבוהה ביותר, כמו גם למתן שרות אמין, מהיר ומקצועי ללקוח.

תחומי ההתמחות

תחומי ההתמחות שלנו

ייזום פרוייקטים

סווירי מהנדסים מתמחה בליווי פרויקטים לבניה לאורך כל שלבי הפרויקט, החל משלב בדיקת ההיתכנות של הפרויקט מבחינה הנדסית, תכנונית, משפטית וכלכלית דרך שלבי התכנון, הרישוי והמכרז לביצוע וכן בכל שלבי הבניה ועד להשלמת הפרויקט. מומחיותנו נסמכת על נסיון רב שנים ומקצועיות חסרות פשרות בייזום של פרויקטים לבניה.

 

ביצוע פרויקטים

סווירי מהנדסים הינה חברת ביצוע הרשומה אצל רשם הקבלנים כקבלן רשום מס' 12187 בענף בניה 100 בסיווג ג'3. החברה ביצעה עשרות פרויקטים במגוון רחב של תחומים לרבות בנייני מגורים, בתים פרטיים, מפעלים, מוסדות ציבור, בתי חולים ועוד. כוחה הביצועי של סווירי מהנדסים ביחד עם נסיונה הרב בייזום וניהול פרויקט מקנים לה ראיה רחבה וכוללת על פרויקטים לסוגיהם השונים תוך מיפוי שלבי הפרויקט השונים ומניעה מוקדמת של כשלים וחסמים אשר עלולים להתרחש במהלך הפרויקט. 

סווירי מהנדסים הגדירה כחלק מהחזון שלה שלושה עקרונות מרכזיים אשר מעידים על הצלחתו של פרויקט ואשר אליהם החברה מחוייבת באופן חסר פשרות - אמינות, עמידה בלוחות זמנים ואיכות בניה יוצאת מן הכלל - שלושת עקרונות אלו מהווים את אבני הבסיס של פרויקט מוצלח ואנו מתנהלים בצילם של עקרונות אלו במהלך עבודתנו השוטפת אל מול שותפינו ולקוחותינו.

 

ניהול פרויקטים

ניהול פרויקט נדל"ן אינו משימה של מה בכך ומצריך ידע, נסיון ומומחיות. אצלנו בסווירי מהנדסים ניהול הפרויקט מתחלק לשני סוגי ניהול המשלימים זה את זה. 

 

ניהול הנדסי - ניהול הנדסי של פרויקט כולל את כלל התהליכים הקשורים לתכנון, רישוי ובניית הפרויקט לרבות התקשרות וניהול של יועצים ואדריכלים, ניהול הליך התכנון, ניהול הליך הרישוי מול רשויות התכנון, מכרז קבלנים, וליווי הנדסי של בניית הפרויקט עד למסירתו הסופית.

 

ניהול יזמי - ניהול יזמי של פרויקט משתנה בהתאם לאופי הפרויקט אולם לרוב הוא נדרש בפרויקטים שבהם ישנם מספר בעלי קרקע כגון קבוצות רכישה, פרויקטים מסוג תמ"א 38 וכו'. הניהול היזמי של הפרויקט כולל ארגון בעלי הקרקע והסדרת מערכת היחסים בינהם (משפטית, מהותית ומסחרית), ניהול הליווי הבנקאי מול גורם מממן וניהול תזרים הכספים של הפרויקט, חלוקת יחידות הפרויקט בין הבעלים, ניהול הגורם ההנדסי, המפקח, הקבלן המבצע וכו'.

 

פיקוח בניה

סווירי מהנדסים מבצעת מגוון עבודות פיקוח על פרויקטים לבניה מטעם יזמים, בעלי קרקע בעסקאות קומבינציה, רשויות שלטוניות, דיירים בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי ומגוון פרויקטים נוספים. הפיקוח ההנדסי הינו פיקוח צמוד או פיקוח עליון בהתאם להגדרת הלקוח ומהווה את אחד הגורמים המשמעותיים והמרכזיים לבניה מוצלחת של הפרויקט תוך הקפדה על איכות הבניה ולוחות הזמנים. כמו כן, פיקוח ראוי מצמצם ואף מונע לעיתים קרובות ליקויי בניה אפשריים בפרויקט ומהווה גורם מונע לכשלים הנדסיים.

 

קידום וליווי הנדסי של תכניות מתאר

סווירי מהנדסים מספקת שירותי קידום וליווי תב"עות מול רשויות תכנון ברמה מקומית וברמה מחוזית. שירותים אלו כוללים בחירת אדריכל ויועצים שיתכננו את התב"ע וניהולם לצד ניהול ההליך המתקיים מול רשויות התכנון עד למתן תוקף לתב"ע החדשה לרבות הליכים של התנגדויות ועררים המנוהלים ע"י עו"ד אייל סווירי אשר הינו בעל נסיון רב בתחום התכנון והבניה ובייצוג לקוחות מול רשויות התכנון.

 

התחדשות עירונית - תמ"א 38 ופינוי בינוי

סווירי מהנדסים מספקת מגוון שירותים לדיירים וליזמים בפרויקטים מסוג תמ"א 38 ופינוי בינוי המשתלבים בשלבים שונים של הפרויקט, החל מחתימת ההסכם לביצוע הפרויקט ובדיקה ראשונית של התוכניות העקרוניות והמפרט העקרוני דרך בדיקת תוכניות ההגשה להיתר בניה, שינויים בהיתר וההיתר הסופי. בשלבי תכנון הפרויקט סווירי מהנדסים מקיימת ליווי צמוד על הליך התכנון והרישוי לשם הגנה על האינטרסים של לקוחות החברה ומתוך שאיפה לתכנון המיטבי של הפרויקט. בשלבים מאוחרים יותר החברה מבצעת פיקוח צמוד או פיקוח עליון ומלווה את הפרויקט מתחילתו ועד להשלמתו ולמסירת הדירות וביצוע פרוטוקול מסירה.

 

לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים אודות השירותים הניתנים על ידנו בתחום ההתחדשות העירונית.

 

קבוצות רכישה

סווירי מהנדסים פיתחה בשנים האחרונות מומחיות מיוחדת בארגון וניהול קבוצות רכישה בתחום הבניה למגורים. ניהול קבוצות רכישה של עשרות בעלי קרקע מצריך מערך ניהולי, ארגוני והנדסי לצורך שליטה על כלל הגורמים המעורבים בתהליך וקידומו של הפרויקט במהירות תוך מינימום תקלות אשר עלולות להתעורר אצל כל אחד מחברי קבוצת הרכישה. הניסיון הרב שצברה החברה והמורכבות שבניהול פרויקטים אלו, הובילו את החברה להטמעת שיטה יחודית לניהול הפרויקט ומערכת היחסים בין בעלי הקרקע לבין עצמם ואל מול הגורמים השלישיים הקשורים לפרויקט (עו"ד, בנקים, אדריכלים, נותני שירותים וכו'). 

ייזום פרויקטים
ביצוע פרויקטים
ניהול פרויקטים
פיקוח בניה
קידום וליווי הנדסי של תב"עות
התחדשות עירונית - תמ"א 38 ופינוי בינוי
קבוצות רכישה

מתעניין בבניה ויזמות? תמ"א 38? הרשם לניוזלטר שלנו וקבל לפני כולם כתבות ועדכונים

ברכותינו! הרשמתך נקלטה בהצלחה.

הודעתך נשלחה בהצלחה ואנו נשיב לפנייתך בהקדם

☎ צרו קשר 03-6729041
הצוות

הצוות

אייל סווירי, עו"ד

יועץ משפטי

 

 

עו"ד אייל סווירי מתמחה במקרקעין ונדל"ן והוא בעל נסיון עשיר בייצוג משפטי בעסקאות מורכבות ובניהול של פרויקטים. לאחר מספר שנים כעו"ד במשרד עורכי דין גדול וכיועץ משפטי ומנהל פרויקטים בחברה יזמית מובילה, פתח משרד עורכי דין פרטי והצטרף כדור שני לחברה. 

אייל הביא איתו לסווירי מהנדסים שילוב ייחודי של ידע משפטי ונסיון מוכח בניהול פרויקטים המאפשרים הבנה עמוקה של שוק הנדל"ן.

אייל בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) בהצטיינות, תואר ראשון במנהל עסקים (B.A) בהצטיינות ותואר שני במשפט עסקי מחקרי (LL.M) מהמרכז הבינתחומי הרצליה. במסגרת התואר השני פרסם תיזה בנושא "קבוצות לרכישת מקרקעין" אשר פורסמה בשיתוף משרד עורכי דין מאיר מזרחי.

דוד סווירי, מהנדס

מייסד ומנכ"ל

 

 

דוד סווירי הוא יזם בנשמה ואיש נדל"ן ותיק העוסק ביזמות ובניה בארץ ובחו"ל כבר למעלה מ-30 שנים. האמינות והמקצועיות חסרות הפשרה הינן חלק מאבני הדרך המלוות את דוד ואת החברה אותה הוא הקים.

גם לאחר בניה, ניהול ופיקוח של עשרות פרויקטים, דוד רואה בכל פרויקט אתגר בפני עצמו אשר באמצעות הניסיון הרב ויצירתיות יכול להגשים חזון למציאות. כמו כן, בכל פרויקט דוד מקפיד לשמור על האיזון בין יכולת ראיה קדימה, הצבת יעדים ברורים ויישום תוכניות עבודה באופן המקצועי ביותר והתאמתן למציאות המשתנה שיביאו להצלחת הפרויקט.

חדשנות והעזה הינן חלק ממאפייני החברה שדוד הקים אשר אינה חוששת ליזום מהלכים מקוריים ומנצחים בתחומי הניהול והביצוע השונים.

 

הילה סווירי, עו"ד
מנהלת פרויקטים ויועצת משפטית
 
הילה הצטרפה לחברה בשנת 2022 לאחר עשר שנות עבודה במשרדי עורכי דין. הילה אחראית על ניהול הפרויקטים בשלבי הייזום, התכנון והרישוי וכן היא מנהלת את כל תחום השיווק והפרסום.
13198519_10154921440379358_6306893493280.jpg
bottom of page